افزایش اعتبارات مددجویان در بودجه ۹۸

رئیس کمیته امداد با اشاره به شرایط اقتصادی کشور گفت: در نامه‌ای از رئیس‌جمهور خواستیم اعتبارات این نهاد متناسب با نرخ تورم ۹۷ افزایش یابد که این پیشنهاد با موافقت وی همراه شد.
پرویز فتاح، با اشاره به تصویب بودجه سال ۹۸ در دولت افزود: دولت در تخصیص بودجه امداد در سال ۹۷ همکاری بسیار خوبی داشت، اما تنظیم بودجه سال ۹۸ مطابق با انتظارات ما نبود.
وی ادامه داد: در همین راستا با توجه به تورم سال‌جاری و فشار مضاعف بر اقشار مختلف به ویژه مددجویان تحت حمایت امداد و همچنین پیشنهاد دولت برای افزایش ۲۰درصدی حقوق کارمندان، معتقدیم اعتبارات کمیته امداد برای سال آینده باید متناسب با نرخ تورم افزایش یابد و همین میزان افزایش برای مددجویان پیش‌بینی شود. رئیس کمیته امداد تأکید کرد: در همین راستا طی نامه‌ای به رئیس‌جمهور درخواست اصلاح ردیف بودجه کمیته امداد در لایحه پیشنهادی سال ۹۸ با توجه به نرخ تورم را مطرح کردیم و خوشبختانه این پیشنهاد با موافقت رئیس‌جمهور مواجه شده است. فتاح ادامه داد: رئیس‌جمهور در نامه‌ای به نوبخت، رئیس سازمان برنامه و بودجه بر اهمیت رسیدگی به معیشت مددجویان تحت پوشش امداد تأکید کرده است. همچنین معاون اول رئیس‌جمهور در واکنش به این نامه خواستار حداکثر مساعدت در لایحه بودجه سال ۹۸ شده است؛ با نوبخت نیز جلسه‌ای برگزار شد که وی نیز قول مساعد داد.
رئیس کمیته امداد تصریح کرد: وظیفه ما این بود که برای رفاه حال بیشتر مددجویان تحت پوشش در سطح بالاتری نیز درخواست خود را پیگیری کنیم؛ به این دلیل به رئیس‌جمهور و معاون اول رئیس‌جمهور نامه نوشتیم و آن‌ها نیز طی زمان کوتاهی جواب نامه را دادند؛ به طوری که در هر دو نامه به نوبخت دستور عنایت ویژه به کمیته امداد صادر شده است.
بودجه کمیته امداد از دو محل دولتی و کمک‌های مردمی تأمین می‌شود که بودجه دولتی امسال صددرصد دریافت شده و جزو استثنا‌ها در تخصیص بودجه‌های دولتی است که در اولویت قرار می‌گیرد. منبع اصلی اعتبارات کمیته امداد از تبصره ۱۴ بودجه، ۷هزار میلیارد تومان بود که امسال نیز تخصیص داده شد که البته عنوان می‌شد شاید موقتی باشد، اما خوشبختانه در نامه رئیس‌جمهور دستور ثبت قطعی ۷ هزار میلیارد تومان برای سال ۹۸ نیز صادر شده که این موضوع اتفاق خوبی بود.
خرید بلیط