رانت جدید برای نمایندگان جهت تردد در خطوط ویژه

نماینده مردم اردکان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به نامه سازمان اداری مجلس به نمایندگان برای انجام هماهنگی در مورد تردد خودروهای نمایندگان در خط ویژه‌ گفت که در این باره با رییس مجلس شورای اسلامی مکاتبه کرده است و خواستار تجدید نظر در این تصمیم شده است.
محمدرضا تابش در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: سازمان اداری مجلس شورای اسلامی در نامه‌ای به نمایندگان اعلام کرده است که اگر تمایل دارید خودروی شما از خط ویژه‌ عبور کند شماره خودرو را برای انجام هماهنگی و اقدامات لازم جهت صدور مجوز اعلام کنید.
وی خاطرنشان کرد: در همین رابطه من در مکاتبه ای
موضوع را به رییس مجلس شورای اسلامی منعکس کردم و خواستار تجدید نظر در این تصمیم شدم.
تابش ادامه‌ داد: نمایندگان خدمتگزار مردم هستند و باید برای مشکلات و موانع چاره جویی کنند به همین جهت تبعیض مثبت در مورد آنها نباید اعمال شود. به نظر می‌رسد این تصمیم پوست خربزه انداختن زیر پای مجلس شورای اسلامی و نمایندگان است.
این عضو کمیسیون برنامه و بودجه، یادآور شد: در حال‌ حاضر نقلیه مجلس شورای اسلامی این مجوز را دارد که اگر کار اضطراری پیش آید با همان چند خودروی سازمانی امکان تردد در خط ویژه‌ وجود داشته باشد.
تابش اضافه کرد: ما باید با موقعیت‌هایی که مردم با آن روبرو هستند از جمله ترافیک و آلودگی
دست و پنجه نرم کنیم نه این که برای خود امتیاز ویژه‌ قائل شویم تا به مقصد زودتر برسیم. خط ویژه‌ برای تسهیل رفت و آمد مردم خصوصا طبقات متوسط به پایین جامعه ایجاد شده است و ما باید برای مردمی که از وسایل نقلیه عمومی استفاده می‌کنند احترام قائل شویم.
خرید بلیط