در ابتدای جلسه درس خارج فقه مطرح شد؛ بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان

پایگاه اطلاع رسانی دفتر مقام معظم رهبری ـ حضرت آیت‌الله خامنه‌ای صبح دیروز در ابتدای جلسه درس خارج فقه، ضمن تاکید بر اهمیت و لزوم اجرای قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان، توضیحاتی در خصوص برخی خلاهای این قانون و درخواست‌های برخی مسئولان از ایشان برای کسب مجوزِ ابقاء تعداد معدودی از مدیران بازنشسته، بیان کردند.
متن بیانات رهبر معظم انقلاب اسلامی به این شرح است:
دیروز یکی از آقایان بعد از درس تشریف آوردند جلو ــ بعد از درس که می‌بینید همین‌طور یُسرعونِ الینا(۱) ــ‌ و با اوقات تلخی تمام گفتند که این بازنشسته‌هایی که طبق قانون باید برکنار بشوند، اینها را برمی‌گردانند و این را به پای شما می‌نویسند، یعنی به پای من. [البته] این محبت است، این نشان‌دهنده‌ی این است که این برادرمان نسبت به اینکه یک چیزی را به ما نسبت می‌دهند که ایشان نمی‌پسندد، ناراحت است. منتها اشکالش این بود که سر من داد می‌کشید.(۲) من هم به ایشان یک قدری تند گفتم آقا! چرا داد می‌کشید؟! به هر حال ما خواستیم از ایشان هم معذرت‌خواهی کنیم.
طلبه: من معذرت می‌خواهم. ببخشید.
معظم‌له: خیلی خب، ما هم از شما معذرت می‌خواهیم.
 این قانون بازنشستگان، یک قانون بسیار خوبی است. این از آن قوانینی است که ما به آن احتیاج داشتیم، جایش هم خالی بود. این قانون  در واقع حلقه‌ی بسته‌ی مدیریتی را که گاهی اوقات در بعضی از جاها سال‌های سال طول می‌کشد، این حلقه‌ی مدیریتی بسته را باز می‌کند، می‌شکند، راه را برای جوان‌ها می‌گشاید که بتوانند خودشان را برسانند به مراکز مدیریتی. بنابراین اصل قانون، قانون خوبی است منتها اطلاق قانون، اطلاق درستی نیست، یعنی اینکه هر بازنشسته‌ای باید به کار گرفته نشود، این اطلاق درست نیست. چون بعضی از افراد هستند بله، مثلاً 30 سال هم خدمت کرده‌اند، بازنشسته هم شده‌اند، فرض کنید که 20 ساله بوده، 18 ساله بوده استخدام شده، حالا هم یک مردی 48 ساله، 50ساله است، وقت کارش است و تجربه‌ خوبی هم پیدا کرده، جایگزین هم ندارد؛ این است دیگر؛ قانون این را هم شامل می‌شود، اما شمول قانون نسبت به این جور آدم‌هایی که کم و بیش پیدا می‌شوند، ممکن است زیاد هم نباشند، درست نیست. خب حالا [آن] مسئول، آن مدیر چه کار کند برخلاف قانون؟ اینجا به فکر ولایت فقیه می‌افتند که بالاخره ولی‌فقیه اجازه بدهد. می‌آیند از ما سوال می‌کنند، ما هم مواردی را، بنده اینهایی را که [نسبت به آنها] می‌آیند سوال می‌کنند که نمی‌شناسم، مگر بعضی معدودشان را؛ ممکن است دو نفر، سه نفرشان را بشناسیم؛ معدودی از آنها را می‌شناسیم، آنهایی را هم که نمی‌شناسیم، اگر به آن مدیر اعتماد داشته باشیم قبول می‌کنیم. مسئله این است والّا اصل این قانون، قانون خوبی است، باید هم اجرا بشود و بهترش هم همین است که خود نمایندگان محترم مجلس قانون را جوری ترتیب بدهند و اصلاح کنند که دیگر این اشکالات پیش نیاید، مجبور نشوند که به اجازه‌ی رهبری متوسل بشوند.
۱) خنده‌ِ‌ی معظم‌له و حضار
۲) خنده‌ِ‌ی معظم‌له و حضار
سایر اخبار این روزنامه
در ابتدای جلسه درس خارج فقه مطرح شد؛ بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان «همدلی» صدور مجوز شکار 200 هزار پرنده در استان تهران را بررسی کرد پرندگان در دام پروانه‌های سازمان محیط‌زیست ارزیابی «همدلی» از حواشی تاثیر فعالیت سامانه نیما بر بازار ارز و ماجرای 15 میلیارد یورویی که گم شد دولت فرانسه سرانجام در مقابل اعتراضات جلیقه‌زردها برنامه مالیاتی خود را به تعویق انداخت نشست غیر علنی شورای امنیت سازمان ملل درباره آزمایش موشکی ایران و تاثیر آن بر حوزه دیپلماسی در گفت‌وگو با «علی خرم» بررسی می‌شود بسیاری از مردم، اهمیتی برای تحلیل‌ها و جهت‌گیری‌های رسانه‌ها درباره هنر ندارند مردم، فرسنگ‌ها دور از صدا و سیما نامه سرگشاده ۵۰ روزنامه درباره لغو بخشنامه قوه قضاییه برای انتشار آگهی‌های دادگستری در ابتدای جلسه درس خارج فقه مطرح شد؛ بیانات رهبر انقلاب اسلامی درباره قانون منع به‌کارگیری بازنشستگان در پی بیانات رهبری انجام شد رئیس کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس: توان موشکی در مسائل راهبردی به ایران حق وتو داده است
خرید بلیط