روزنامه آرمان امروز
1396/01/31

روحانی درمیان سیل زدگان آذربایجان

آرمان- طه یاسینی:  رئیس جمهور به آذربایجان شرقی رفت تا در کنار مردم سیل زده باشد و  ضمن همدردی با آنان به بررسی شرایط و صدور دستوراتی برای بهبود وضعیت کند. حسن روحانی در زمانی به  منطق سیل زده رفت تا دلگرمی و مرهمی بر دل مردم آن مناطق باشد که رقبای انتخاباتی او مشغول رایزنی و برنامه ریزی بودند. روحانی هم برنامه‌ریزی کرد اما نه برای انتخابات بلکه برای رسیدگی به وضعیت مناطق سیل زده و او اولین رئیس جمهوری بود که چنین به یاری هموطنان شتافت. وی در این سفر به روستاهای زیادی سرکشی کرد و با حوصله تمام به حرف‌های مردم سیل‌زده گوش کرد. روحانی این جمله که دولت متعلق به مردم است را دیروز به شکل زیبایی با رفتار خود به نمایش گذاشت و وزرای راه، وزیر صنعت، معدن و تجارت، وزیر نیرو را با به همراه داشت تا کار امداد رسانی با سرعت بیشتری انجام شود.

 همدیگر را در روزهای سخت فراموش نکنیم
رئیس جمهور در جمع اهالی روستای سیل زده چنار شهرستان عجب شیر با بیان اینکه حادثه سیل برای همه مردم ایران به ویژه در استان آذربایجان شرقی و روستای چنار تلخ و دلخراش بود، اظهار کرد: عزیزانی که از دست رفتند همه برادران و خواهران مردم غمزده ایران اسلامی هستند. روحانی ادامه داد: در این روزها مردم استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل و کردستان روزهای تلخی را سپری کردند، ولی اهالی روستای چنار بیشترین غم را کشیدند. روحانی با بیان اینکه از دست دادن ۲۰ نفر از اهالی این روستا بسیار تکان دهنده بوده و هنوز ۲ نفر از پیکر مفقودان یافته نشده است، گفت: دولت همه توان خود را برای بازسازی منازل تخریب شده و آسیب دیده در قالب کمک های مستقیم و تسهیلات کم بهره بکار می‌بندد. وی بر مناسب سازی خانه‌های روستاها تاکید کرد و گفت: دولت برای ساماندهی خانه‌های روستایی در حریم رودخانه‌ها باید برنامه‌ریزی کند. رئیس جمهوری با اشاره به اختصاص اعتبار اولیه برای ساماندهی وضعیت مناطق خسارت دیده از سیل در ۴ استان کشور گفت: تلاش برای حل مشکلات ادامه دارد و همه مسئولان از رهبری تا نیروهای امدادی و درمانی ، سپاه و ارتش در کنار آسیب دیده ها هستند. وی با تاکید بر اینکه هیچگاه نباید همدیگر را در روزهای سخت فراموش کنیم، گفت: مردم ما در این زمینه نمره ۲۰ دارند و امدادرسانی به روستای چنار هم باید با نمره ۲۰ در تاریخ باقی بماند تا در کنار هم بودن مردم در روزهای سخت ثابت شود.

 دستاوردهای دولت و رفتار مخالفان
حسن روحانی همچنین در این سفر با نخبگان آذربایجان شرقی در تبریز دیدار و  خاطر نشان کرد: چرا تردید می‌کنیم و واقعیت‌ها را نمی بینیم، برای چه دروغ و تهمت بزنیم و رو در روی هم بایستیم؛ انتخابات برای دعوا، تهمت و نزاع با هم نیست. وی ادامه داد: انتخابات برای سربلندی ایران است و مهم ترین کار ما تشویق و دعوت مردم به پای صندوق های رای است و هیچ کس فکر نکند انتخابات به نفع کشور نتیجه ندارد. روحانی افزود: ما روزهای سرنوشت سازی را پیش رو داریم؛ مردم با حضور و ایثار و حماسه شان در خرداد ۱۳۹۲ کشور را در مسیر دیگری قرار دادند.

ادامه در صفحه ۱۶