مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور‌:

مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور اعلام کرد که با سه شرکت بزرگ اروپایی از فرانسه، ایتالیا و اسپانیا جلساتی داشتیم تا دستگاه‌های رادار و کمک‌های ناوبری برای تجهیز راه‌های هوایی و فرودگاه‌های کشور خریداری شود‌.
محمدعلی ایلخانی افزود‌: کشورهایی که تا سال گذشته حاضر به صحبت با ایران نبودند، امروزه به صورت داوطلبانه وارد ایران شدند و با نامه رسمی از کشورهایشان حاضرند تا دستگاه‌های خود را به ما بفروشند که این امکان را به ما می‌دهد تا جنس باکیفیت و بهتری را با قیمت مناسب در مناقصه بین‌المللی خریداری کنیم‌.
وی با تاکید بر اینکه این شرکت‌ها جزو بهترین و بزرگ‌ترین شرکت‌های دنیا هستند، گفت‌: یکی از این شرکت‌ها تجهیزات 35 درصد از کشورها را مدیریت می‌کند‌.
ایلخانی با تاکید بر اینکه کشورهای غربی نمی‌توانند ایران را نادیده بگیرند، اظهار داشت‌: کشور امارات در نهایت یک رادار خریداری می‌کند که می‌تواند داخل عربستان و بخشی از کشور ما را هم ببیند اما ما رادار در فضای کشور و شش دستگاه‌ در فرودگاه‌ها نصب کرده‌ایم و باید 11 رادار جدید هم خریداری کنیم که این چند برابر تقاضای کشورهای جنوب خلیج فارس است‌.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه از پیامدهای مذاکرات ایران با گروه 1+5 ورود شرکت‌های خارجی به ایران بوده است، افزود‌: برآورد ما این است که بین 250 تا 300 میلیون دلار باید هزینه نوسازی سیستم‌های راداری کنیم؛ به دلیل اینکه رادارهایی که 10 تا 15 سال پیش از فرانسه خریداری کردیم، پاسخگوی نیاز ما نیست و باید تا سه سال آینده سرمایه‌گذاری بیشتری انجام دهیم‌. وی همچنین از مصوبه شورای عالی امنیت ملی برای تغییر برخی مسیرهای هوایی خبر داد و گفت‌: این موضوع به پرواز کشورهای همسایه مانند عراق و ترکیه کمک کرده است‌.
مدیرعامل شرکت فرودگاه‌های کشور با اشاره به اینکه در چند ماه گذشته شورای عالی امنیت ملی برخی راه‌های هوایی را تغییر داد، گفت‌: براساس این تصمیم مدت‌زمان پرواز در برخی مسیرهای داخلی 11 تا 12 دقیقه کاهش یافت که این موضوع به پرواز کشورهای همسایه مانند عراق و ترکیه کمک کرده است‌.
وی در ادامه در خصوص بدهی شرکت‌های هواپیمایی به شرکت فرودگاه‌های کشور افزود‌: بدهی ایران‌ایر به تنهایی بالغ بر 100 میلیارد تومان و هواپیمای آسمان 60 میلیارد تومان است که فعلا به دلیل ملاحظاتی برای پرداخت به آنها فشار وارد نمی‌کنیم‌.
رزرو هتل