رتبه ١٢٨ به ایران رسید

بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش خود ایران را به جایگاه یکصد و بیست و هشتم جهان به لحاظ فضای مناسب و کسب‌و‌کار در سال ۲۰۱۹ میلادی ارتقا داد.
به گزارش تسنیم، بانک جهانی در تازه‌ترین گزارش سالانه خود موسوم به «فضای کسب‌و‌کار» در سال ۲۰۱۹ میلادی به بررسی وضعیت کسب‌و‌کار در ۱۹۰ کشور جهان پرداخت که در این بین جمهوری اسلامی ایران با ارتقا‌ یافتن برخی از فاکتورهای مورد نظر بانک جهانی به رتبه ۱۲۸ جهان صعود کرد.
در همین حال رتبه فضای کسب‌و‌کار ایران در سال ۲۰۱۹ میلادی با 2/34 امتیاز بهبود به 98/59 رسید. همچنین نیوزلند با 59/86 امتیاز، سنگاپور 24/85 امتیاز، دانمارک 64/84 امتیاز، هنگ‌کنگ 22/84 امتیاز و کره‌جنوبی 14/84 به ترتیب در جایگاه نخست تا پنجم جهان به لحاظ فضای برتر کسب‌و‌کار قرار گرفتند. البته ایالات متحده آمریکا به عنوان بزرگترین اقتصاد جهان با امتیاز 75/82 در رتبه هشتم قرار گرفت.
ضمن اینکه کشورهای لیبی، یمن، ونزوئلا، اریتره و سومالی به ترتیب به عنوان پنج کشور آخر در جدول منتشر شده از سوی بانک جهانی به لحاظ فضای کسب‌و‌کار در سال ۲۰۱۹ میلادی قرار گرفتند. بر پایه این گزارش شاخص‌های این رتبه‌بندی بر اساس شروع کسب‌و‌کار، گرفتن مجوزهای ساخت، گرفتن انشعاب برق، ثبت دارایی، گرفتن اعتبار، پرداخت مالیات، تجارت برون‌مرزی، حمایت از سرمایه‌گذاران اقلیت، انعقاد قرار‌دادها و رفع ورشکستگی است.
رزرو هتل