معاون رئیس‌جمهور خبر داد: قطعیت گزینه 2 وزارتخانه واحتمال تصمیم جدیدبرای 2 وزارت دیگر

معاون امور مجلس رئیس‌جمهور درباره زمان معرفی وزیران پیشنهادی دولت به مجلس و تعداد آنها، گفت: آنچه تا کنون قطعی است، معرفی وزیر 2 وزارتخانه‌ای است که با سرپرست اداره می‌شوند و احتمال دارد آقای رئیس جمهوری برای 2 وزراتخانه دیگر هم تصمیمات جدید اتخاذ کنند.
به گزارش ایرنا، حسینعلی امیری تاکید کرد: قانون اساسی به رئیس جمهور این اجازه را می‌دهد که هر وزراتخانه‌ای به هر دلیلی وزیر نداشته باشد، حداکثر به مدت سه ماه می‌تواند با سرپرست اداره شود و دولت در فرجه قانونی است.
وی توضیح داد: مجلس شورای اسلامی سه هفته کاری دارد و یک هفته نمایندگان محترم مجلس به منظور رسیدگی به امورات موکلین و سرکشی به حوزه‌های انتخابیه، در آن حوزه‌ها حضور پیدا می‌کنند.
امیری ادامه داد: هفته آینده مجلس جلسه علنی نخواهد داشت و نمایندگان در حوزه‌های انتخابی حضور خواهند داشت، قانون آیین نامه داخلی مجلس صراحت دارد که معرفی وزرا باید در جلسه علنی اعلام وصول شود و بعد از آن ظرف یک هفته برای رسیدگی نمایندگان و رای اعتماد در دستور جلسه علنی قرار گیرد.
معاون امور مجلس رئیس‌جمهور افزود: دولت در فرصت قانونی که الان در آن قرار دارد و پس از برگشت نمایندگان از حوزه‌های انتخابی در جلسه علنی مجلس شورای اسلامی اسامی وزرای پیشنهادی را به مجلس معرفی خواهیم کرد.
امیری درباره شایعه استعفای برخی وزرا، تصریح کرد: استعفای موردی در کار نیست اما از همان اول اعضای محترم دولت به آقای رئیس جمهوراعلام کردند که در هر مقطعی و هر شرایطی، هر تصمیمی که به صلاح دولت و نظام جمهوری اسلامی ایران است، می‌توانند برای اعضای دولت اتخاذ کنند.
وی همچنین درباره دلیل عدم حضور وزیر صنعت، معدن و تجارت در کمیسیون‌های مجلس، گفت: عدم حضور آقای دکتر شریعتمداری در کمیسیون‌های مجلس، با هماهنگی مجلس بوده و دلیل آن هم این بود که باید برای رسیدگی به واحدهای صنعتی آسیب دیده در سیل استان‌های شمالی، در شمال کشور حضور پیدا می‌کردند و این موضوع با هماهنگی بوده است.
خرید بلیط