درگیری لفظی بین وزیر خارجه عراق و مقام سعودی بر سر یمن

در جلسه وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره میان ابراهیم جعفری و احمد قطان، وزیر مشاور عربستان در امور کشورهای آفریقایی درگیری لفظی شکل گرفت.
به گزارش ایسنا، به نقل از سایت ارم نیوز، در جلسه وزرای خارجه اتحادیه عرب در قاهره میان ابراهیم جعفری و احمد قطان، وزیر مشاور عربستان در امور کشورهای آفریقایی درگیری لفظی شکل گرفت.
این درگیری لفظی زمانی آغاز شد که جعفری درباره شرایط یمن صحبت می‌کرد.
وزیر خارجه عراق با اشاره به این سخن بلقیس، ملکه سرزمین سبا که گفت، "پادشاهان زمانی که وارد روستایی شوند، آن را تخریب می‌کنند"، ابراز امیدواری کرد که یمن به وضعیت قبل بازگردد.
در مقابل قطان مدعی شد: پادشان عربستان نقش‌های بزرگی را در برابر جهان عرب و اسلام ایفا کردند، عربستان به جنگ در یمن دامن نزده بلکه "حوثی‌ها" (نیروهای وابسته به انصارالله) و ایران در این راستا تلاش می‌کنند.
در ادامه ابراهیم جعفری تاکید کرد، زمانی که به آیه قرآن اشاره کرده منظورش هیچ یک از پادشاهان عربستان نبوده است.
این مسئول عراقی در ادامه قطان را متهم کرد که سخن او را تفسیر کرده و آنچه منظورش نبوده را از آن برداشت کرده است.
وی تاکید کرد که شجاعت آن را دارد که منظورش را بدون پیچیدگی بیان کند.
جعفری خطاب به این مسئول عربستانی گفت: تو حق نداری تصورات ذهنی خودت را به من تحمیل کنی، تو نمی‌توانی حقی را به من تحمیل کنی که منظورم نبوده است.
ابراهیم جعفری، وزیر خارجه عراق در صد و پنجاهمین نشست وزرای خارجه اتحادیه عرب در شهر قاهره تاکید کرد: عراق اجازه تجاوز به خاک خود و یا تهدید حاکمیتش ازسوی کشورهای همسایه را نمی‌دهد.
جعفری در ادامه تاکید کرد: عراق به دنبال برقراری بهترین روابط با کشورهای منطقه است و اتحادیه عرب در نشست قبلی خود درباره محکومیت ورود نیروهای ترکیه‌ای به خاک عراق به اتفاق نظر رسید.
این مسئول دولت عراق در ادامه از کشورهای عربی خواست بار دیگر در موضوع لزوم خروج نیروهای ترکیه از شهر بعشیقه عراق حمایت کند.
خرید بلیط